VJ1825A360KBGAT4X
Description
CAP CER 36PF 1KV NP0 1825
DataSheet
VJ1825A360KBGAT4X PDF
Part Status:Active
Capacitance:36 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)