K224M20X7RF5TK2
Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL
DataSheet
K224M20X7RF5TK2 PDF
Type Description
Series:Mono-Kap™ K
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.335" (8.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)