VJ0805D200GLAAP
Description
CAP CER 20PF 50V NP0 0805
DataSheet
VJ0805D200GLAAP PDF
Part Status:Active
Capacitance:20 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)