6560N181J602LE
Description
CAP CER 180PF 6KV C0G/NP0 RAD
DataSheet
6560N181J602LE PDF
Part Status:Active
Capacitance:180 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:6000V (6kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.800" L x 0.402" W (20.30mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):0.873" (22.18mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.681" (17.30mm)