C0805C0G500-0R2BNP
Description
CAP CER 0.2PF 50V C0G/NP0 0805
DataSheet
C0805C0G500-0R2BNP PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.2 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)