GMC21X7R184J50NT
Description
CAP0805 X7R .18UF 5% 50V
DataSheet
GMC21X7R184J50NT PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.18 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.059" (1.50mm)