MA0805CG6R8C500
Description
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0805
DataSheet
MA0805CG6R8C500 PDF
Part Status:Active
Capacitance:6.8 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.083" L x 0.049" W (2.10mm x 1.25mm)