C1206C223K1RALTU
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206
DataSheet
C1206C223K1RALTU PDF
Type Description
Series:SMD Comm X7R SnPb
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:Bypass, Decoupling
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)