HC1206CG390G501
Description
CAP CER 39PF 500V C0G/NP0 1206
DataSheet
HC1206CG390G501 PDF
Part Status:Active
Capacitance:39 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)