RDER72J103K2M1H03A
Description
CAP CER 10000PF 630V X7R RADIAL
DataSheet
RDER72J103K2M1H03A PDF
Type Description
Series:RDE
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)