A272M15X7RF5TAA
Description
CAP CER 2700PF 50V X7R AXIAL
DataSheet
A272M15X7RF5TAA PDF
Part Status:Active
Capacitance:2700 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)