GMC21X7R561J50NT
Description
CAP0805 X7R 560PF 5% 50V
DataSheet
GMC21X7R561J50NT PDF
Part Status:Active
Capacitance:560 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.059" (1.50mm)