1825Y5000222MXT
Description
CAP CER 2200PF 500V X7R 1825
DataSheet
1825Y5000222MXT PDF
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)