PS0020BE33033BH1
Description
CAP CER 33PF 5KV R42 AXIAL
DataSheet
PS0020BE33033BH1 PDF
Part Status:Active
Capacitance:33 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:5000V (5kV)
Temperature Coefficient:R42
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Failure Rate:-
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Axial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension:0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):0.866" (22.00mm)