MA1210YV105Z500
Description
CAP CER 1UF 50V Y5V 1210
DataSheet
MA1210YV105Z500 PDF
Part Status:Active
Capacitance:1 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)