
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GMC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4700 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of GMC21CG472G16NT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 680PF 50V X8R 0805
CAP CER 150PF 630V X7R 1206
CAP CER 1206 56NF 16V ULTRA STAB
CAP CER NPO 0805
CAP0805 COG 4700PF 2% 16V
XTAL OSC XO 30.0MHZ 1.8V SMD
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 8XSON