CHV2220N500104KXT
Description
CAP CER 0.1UF 500V X7R 2220
DataSheet
CHV2220N500104KXT PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.118" (3.00mm)