VJ0805A680GXJPW1BC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAP CER 68PF 16V C0G/NP0 0805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
VJ0805A680GXJPW1BC PDF
Type Description
Series:VJ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:68 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.028" (0.70mm)