MA0603XR334K160
Description
CAP CER 0.33UF 16V X7R 0603
DataSheet
MA0603XR334K160 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)