PD0070WJ25033BF1
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
Description
CAP CER 25PF 14KV R7 DISK
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
PD0070WJ25033BF1 PDF
Type Description
Series:P
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:25 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:14000V (14kV)
Temperature Coefficient:R7
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Requires Holder
Package / Case:Disk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension:2.756" Dia (70.00mm)
Height - Seated (Max):1.417" (36.00mm)