DEF1XLH270JA3B
Description
CAP CER 27PF 6.3KV SL RADIAL
DataSheet
DEF1XLH270JA3B PDF
Type Description
Series:DEF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:27 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:6300V (6.3kV)
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)