SA051C562KAA
Description
CAP CER 5600PF 100V X7R AXIAL
DataSheet
SA051C562KAA PDF
Part Status:Active
Capacitance:5600 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.118" L (2.30mm x 3.00mm)