C410C123K3G5TA
Description
CAP CER 0.012UF 25V C0G AXIAL
DataSheet
C410C123K3G5TA PDF
Type Description
Series:AxiMax 400 Comm C0G
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.012 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)