GCM2165C2A511JA16D
Description
CAP CER 510PF 100V NP0 0805
DataSheet
GCM2165C2A511JA16D PDF
Type Description
Series:GCM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:510 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.028" (0.70mm)