DEHR33F681KB3B
Description
CAP CER 680PF 3.15KV RADIAL
DataSheet
DEHR33F681KB3B PDF
Type Description
Series:DEH
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:680 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3150V (3.15kV)
Temperature Coefficient:R
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)