GQM1885C2A1R0WB01J
Description
CAP CER 1PF 100V C0G/NP0 0603
DataSheet
GQM1885C2A1R0WB01J PDF
Type Description
Series:GQM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:1 pF
Tolerance:±0.05pF
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)