SR152A2R5DAA
Description
CAP CER 2.5PF 200V C0G/NP0 RAD
DataSheet
SR152A2R5DAA PDF
Part Status:Active
Capacitance:2.5 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.150" (3.81mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)