UP050CH150J-KEC
Description
CAP CER 15PF 50V C0H AXIAL
DataSheet
UP050CH150J-KEC PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:15 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0H
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)