CDR35BX104BKMSAB
Description
CAP CER 0.1UF 100V BX 1825
DataSheet
CDR35BX104BKMSAB PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-55681, CDR35
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:BX
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:High Reliability
Failure Rate:S (0.001%)
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.059" (1.50mm)