C1005SL1A392J
Description
CAP CER 3900PF 10V SL 0402
DataSheet
C1005SL1A392J PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:-
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)