
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55681, CDR32 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1000 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | BP |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDR32BP102BFURAP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1200PF 50V U2J 0603
CAP CER 820PF 440VAC Y5P RADIAL
CAP CER 2700PF 50V X7R 0805
DIODE GEN PURP 1KV 1A 1206
CAP CER 1000PF 100V BP 1206
CABLE 2COND 16AWG SHLD 100=100'
CONN TERM RECT TONG 4 AWG #3/8