
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DEH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 3300 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | R |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage, Low Dissipation Factor |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.354" Dia (9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.472" (12.00mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Style: | Formed Leads |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of DEHR32E332KA2B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.15UF 50V BX 1812
CAP CER 0.022UF 100V BX 1808
CAP CER 22PF 400VAC C0G/NP0 RAD
CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 0805
CAP CER 150PF 1KV C0G/NP0 1812
CONN RCPT HSG 4POS 3.96MM
CAP CER 3300PF 250V RADIAL