ERB32Q5C2H240JDX1L
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 24PF 500V NP0 1210
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
ERB32Q5C2H240JDX1L PDF
Type Description
Series:ERB
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:24 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)