
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ESD SMD Comm X7R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.068 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | ESD Protection |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of C1206C683K2REC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 100PF 400VAC RADIAL
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL
CAP CER 0.47UF 50V BX 2225
DIODE SCHOTTKY 150MW 50V SOD323
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20QFN
CAP CER 1206 68NF 200V X7R 10%
ERC-55 2.94K 1% T-2 RNC55H2941FS