
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ High Q |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 1 pF |
| Tolerance: | ±0.1pF |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | High Q, Low Loss |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VJ0805Q1R0BXAAC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL
CAP CER 270PF 100V BP 0805
CAP CER 0.1UF 50V BX 1812
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0603
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1210
CAP CER 1PF 50V C0G/NP0 0805
CONN RCPT MALE 2POS SILVER CRIMP