1825JC102KAT3A\SB
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 1000PF 4KV X7R 1825
DataSheet
1825JC102KAT3A\SB PDF
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:4000V (4kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)