ECK-TFC471KB
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
CAP CER 470PF 250VAC Y5P SMD
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
ECK-TFC471KB PDF
Type Description
Series:ECK
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:470 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C
Features:-
Ratings:Y2
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:Nonstandard SMD
Size / Dimension:0.224" L x 0.177" W (5.70mm x 4.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.091" (2.30mm)