GRM1887U1H332GA01J
Description
CAP CER 3300PF 50V U2J 0603
DataSheet
GRM1887U1H332GA01J PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)