SR071C332MAATR2
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
DataSheet
SR071C332MAATR2 PDF
Type Description
Series:SkyCap® SR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.100" (2.54mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)