1808AC153MAT3A
Description
CAP CER 0.015UF 1KV X7R 1808
DataSheet
1808AC153MAT3A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.015 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)