GRM188C80J475ME15D
Description
CAP CER 4.7UF 6.3V X6S 0603
DataSheet
GRM188C80J475ME15D PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:4.7 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:6.3V
Temperature Coefficient:X6S
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)