SA101A221JAA-LF
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 220PF 100V NP0 AXIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
SA101A221JAA-LF PDF
Type Description
Series:SpinGuard® SA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)