SQCBEM561KAJWE
Description
CAP CER 560PF 150V 1111
DataSheet
SQCBEM561KAJWE PDF
Type Description
Series:SQ
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Capacitance:560 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:150V
Temperature Coefficient:M
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Q, Low Loss
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.102" (2.59mm)