SQCB9A201FAJME
Description
CAP CER 200PF 300V 1111
DataSheet
SQCB9A201FAJME PDF
Type Description
Series:SQ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:200 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:300V
Temperature Coefficient:A
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Features:High Q, Low Loss
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1111 (2828 Metric)
Size / Dimension:0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.102" (2.59mm)