C317C472K1R5CA
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL
DataSheet
C317C472K1R5CA PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm X7R
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)