VJ1812A150KNFAJ
Description
CAP CER 15PF 2KV C0G/NP0 1812
DataSheet
VJ1812A150KNFAJ PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:15 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Non-Magnetic
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)