B37949K5332J062
Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 1210
DataSheet
B37949K5332J062 PDF
Type Description
Series:B37949K
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)