B37953J5224K062
Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1812
DataSheet
B37953J5224K062 PDF
Type Description
Series:B37953J
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.22 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)