VJ1206Y223JNAAT
Description
CAP CER 0.022UF 50V 1206 EPOXY
DataSheet
VJ1206Y223JNAAT PDF
Type Description
Series:VJ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)