VJ2012A271JXUSTX1
Description
CAP CER 270PF 250VAC C0G 2012
DataSheet
VJ2012A271JXUSTX1 PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:270 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y2
Package / Case:2012 (5030 Metric)
Size / Dimension:0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)